Association Fixtures 2008


FEDERATION LEAGUE
INTERMEDIATE LEAGUE
B-LEAGUE

LEAGUE FOR ADVANCED PLAY

NORTH

NORTH

NORTH
PARKSTONE TROPHY
CENTRAL
CENTRAL
CENTRAL
PARKSTONE QUALIFIER
SOUTH

SOUTH EAST

SOUTH EAST
 
 

SOUTH WEST

SOUTH WEST
 

Semi Finals and Finals 2008

Federation League

 

DATE

FEDERATION LEAGUE

 

NORTH

RESULT

SUN 6 APR

NAILSEA (NORTH)

V

CHELTENHAM

6-1

SAT 26 APR SWINDON

V

BEAR OF RODBOROUGH

3-2

SUN 27 APR BROADWAS

V

DYFFRYN

3-4

THU 1 MAY BROADWAS

V

NAILSEA (NORTH)

7-0

SUN 11 MAY NAILSEA (NORTH)

V

WORCESTER NORTON

3-0 wo

SUN 11 MAY BEAR OF RODBOROUGH

V

BROADWAS

2-3

SUN 18 MAY DYFFRYN

V

BEAR OF RODBOROUGH

3-0 wo

SUN 1 JUNE WORCESTER NORTON

V

BROADWAS

0-3 wo

SAT 7 JUNE DYFFRYN

V

NAILSEA (NORTH)

3-4

SAT 7 JUNE CHELTENHAM

V

SWINDON

3-4

SUN 15 JUNE CHELTENHAM

V

DYFFRYN

4-3

SUN 22 JUNE CHELTENHAM

V

BEAR OF RODBOROUGH

2-3

SAT 5 JULY SWINDON

V

BROADWAS

4-3

SUN 6 JULY WORCESTER NORTON

V

CHELTENHAM

4-3

THU 10 JULY BROADWAS

V

CHELTENHAM

5-2

SAT 12 JULY BEAR OF RODBOROUGH V WORCESTER NORTON

5-0

SAT 12 JULY NAILSEA (NORTH) V SWINDON

2-3

SAT JULY 19 WORCESTER NORTON V SWINDON

1-4

SAT 26 JULY SWINDON V DYFFRYN

4-1

SAT 27 JULY BEAR OF RODBOROUGH V NAILSEA (NORTH)

2-3

SUN 10 AUG DYFFRYN V WORCESTER NORTON

3-0 wo

DATE

FEDERATION LEAGUE

 

CENTRAL

RESULT

SAT 19 APR

BATH

V

NAILSEA (CENTRAL) 4-3
SUN 27 APR NAILSEA (CENTRAL)

V

KINGSTON MAURWARD 3-4
SUN 11 MAY KINGTON LANGLEY

V

KINGSTON MAURWARD 2-3
FRI 16 MAY EAST DORSET

V

BATH 3-4
SAT 17 MAY BRISTOL

V

KINGSTON MAURWARD 6-1

FRI 30 MAY

KINGTON LANGLEY

V

BRISTOL

4-1

SAT 7 JUNE

BATH

V

KINGTON LANGLEY

3-4

SUN 8 JUNE

EAST DORSET

V

NAILSEA (CENTRAL)

5-0

SAT 28 JUNE

NAILSEA (CENTRAL)

V

BRISTOL

0-3 wo

SUN 6 JULY

EAST DORSET

V

KINGTON LANGLEY

1-6

SAT 12 JULY BATH V BRISTOL 1-6
SUN 27 JULY BRISTOL V EAST DORSET 6-1
SUN 10 AUG KINGSTON MAURWARD V EAST DORSET 2-3
SUN 17 AUG KINGSTON MAURWARD V BATH 2-3
SUN 17 AUG KINGTON LANGLEY V NAILSEA (CENTRAL) 3-2

DATE

FEDERATION LEAGUE

 

SOUTH

RESULT

SUN 18 MAY

PLYMOUTH

 V

CORNWALL

4-3

SUN 18 MAY

TAUNTON DEANE

V

EXETER

5-2

THU 22 MAY

SIDMOUTH

V

CORNWALL

1-4

TUE 27 MAY

CORNWALL

V

BUDLEIGH SALTERTON

5-0

SUN 1 JUNE

CORNWALL

V

TAUNTON DEANE

3-4

SUN 1 JUNE

PLYMOUTH

V

EXETER

7-0

TUE 3 JUNE

BUDLEIGH SALTERTON

V

SIDMOUTH

3-4

SUN 15 JUNE

CORNWALL

V

EXETER

2-5

SUN 15 JUNE

TAUNTON DEANE

V

SIDMOUTH

6-1

SUN 22 JUNE

TAUNTON DEANE

V

PLYMOUTH

5-2

MON 23 JUNE

EXETER

V

BUDLEIGH SALTERTON

5-0

SUN 6 JULY

PLYMOUTH

V

BUDLEIGH SALTERTON

3-2

SUN 13 JULY

EXETER

V

SIDMOUTH

4-3

SUN 20 JULY

BUDLEIGH SALTERTON

V

TAUNTON DEANE

2-3

SUN 3 AUG

SIDMOUTH

V

PLYMOUTH

3-2

Intermediate League

 

DATE

INTERMEDIATE  LEAGUE

 

NORTH

RESULT

THU 8 MAY

SWINDON

V

BROADWAS

2-3

THU 15 MAY

SWINDON

V

CHELTENHAM

0-5

SUN 18 MAY

BEAR OF RODBOROUGH

V

WORCESTER NORTON

4-1

SUN 8 JUNE

BROADWAS

 V

BEAR OF RODBOROUGH

4-1

FRI 13 JUNE

BROADWAS

V

WORCESTER NORTON

3-2

SAT 14 JUNE

DYFFRYN

V

SWINDON

4-1

SUN 15 JUNE

BEAR OF RODBOROUGH

V

CHELTENHAM

3-2

FRI 20 JUNE

WORCESTER NORTON

V

SWINDON

5-2

SAT 28 JUNE

SWINDON

V

BEAR OF RODBOROUGH

0-7

SAT 28 JUNE

DYFFRYN

V

BROADWAS

4-1

SUN 29 JUNE

WORCESTER NORTON

V

CHELTENHAM

3-2

THU 3 JULY

CHELTENHAM

V

BROADWAS

4-1

SUN 6 JULY

DYFFRYN

V

BEAR OF RODBOROUGH

3-4

TUE 15 JULY

CHELTENHAM

V

DYFFRYN

4-3

SUN 17 AUG

WORCESTER NORTON

V

DYFFRYN

1-4

DATE

INTERMEDIATE  LEAGUE

 

CENTRAL

RESULT

SAT 3 MAY

BRISTOL

V

BATH

3-0 wo

MON 19 MAY

PALACE (WELLS)

V

NAILSEA (CENTRAL)

3-4

SAT 24 MAY

KINGTON LANGLEY

V

BATH

3-2

WED 4 JUNE

KINGTON LANGLEY

V

PALACE (WELLS)

3-4

SUN 8 JUNE

NAILSEA (CENTRAL)

V

BRISTOL

3-4

SUN 15 JUNE

ABBEY@GLASTONBURY

V

BRISTOL

2-3

SUN 22 JUNE

BATH

V

NAILSEA (CENTRAL)

0-5

SUN 22 JUNE

ABBEY@GLASTONBURY 

V

KINGTON LANGLEY

5-0

SUN 29 JUNE

BRISTOL

V

KINGTON LANGLEY

6-1

MON 7 JULY

PALACE (WELLS)

V

BRISTOL

3-4

SAT 19 JULY

BATH

 V

ABBEY@GLASTONBURY

3-0 wo

SUN 20 JULY

NAILSEA (CENTRAL)

V

KINGTON LANGLEY

6-1

SAT 26 JULY

ABBEY@GLASTONBURY

V

PALACE (WELLS)

4-3

SAT 2 AUG

BATH

V

PALACE (WELLS)

3-2

SUN 3 AUG

NAILSEA (CENTRAL)

V

ABBEY@GLASTONBURY

5-2

DATE

INTERMEDIATE  LEAGUE

 

SOUTH EAST

RESULT

SUN 20 APR

NAILSEA (SOUTH EAST)

V

KINGSTON MAURWARD

4-3

SUN 11 MAY

NAILSEA (SOUTH EAST)

V

SIDMOUTH

4-3

TUE 13 MAY

BUDLEIGH SALTERTON

V

EAST DORSET

3-4

SUN 1 JUNE

KINGSTON MAURWARD

V

BUDLEIGH SALTERTON

3-2

SUN 8 JUNE

KINGSTON MAURWARD

V

EAST DORSET

5-0

SUN 22 JUNE

BUDLEIGH SALTERTON

V

NAILSEA (SOUTH EAST)

6-1

SUN 20 JULY

EAST DORSET

V

SIDMOUTH

4-3

SAT 26 JULY

SIDMOUTH

V

KINGSTON MAURWARD

6-1

SUN 3 AUG

EAST DORSET

V

NAILSEA (SOUTH EAST)

5-2

THU 7 AUG

SIDMOUTH

V

BUDLEIGH SALTERTON

5-0

DATE

INTERMEDIATE  LEAGUE

 

SOUTH WEST

RESULT

WED 7 MAY

CORNWALL

V

EXETER

4-3

THU 8 MAY

PLYMOUTH

V

TORBAY

4-1

THU 29 MAY

TAUNTON DEANE

V

TORBAY

3-0 wo

TUE 3 JUNE

CORNWALL

V

PLYMOUTH

4-1

FRI 13 JUNE

TORBAY

V

CORNWALL

2-3

FRI 13 JUNE

EXETER

V

TAUNTON DEANE

1-4

THU 26 JUNE

TAUNTON DEANE

V

CORNWALL

3-2

TUE 8 JULY

PLYMOUTH

V

TAUNTON DEANE

7-0

WED 23 JULY

TORBAY

V

EXETER

1-4

MON 28 JULY EXETER

V

PLYMOUTH 0-5

B League

 

*Late running match ended in a draw and competitors did not have time to play a golden hoop

DATE

B LEAGUE

 

NORTH

RESULT

SAT 19 APR

DYFFRYN

V

CHELTENHAM

3-2

SAT 10 MAY

DYFFRYN

V

WORCESTER NORTON

  3-0 wo

THU 15 MAY BROADWAS

V

CHELTENHAM 5-2

SAT 17 MAY

DYFFRYN

V

KINGTON LANGLEY

4-1 

THU 29 MAY

KINGTON LANGLEY

V

BROADWAS

3-4

WED 4 JUNE LLANDAFF (INSOLE COURT) V BROADWAS -4*
SAT 7 JUNE CHELTENHAM V KINGTON LANGLEY 3-2
SAT 7 JUNE LLANDAFF (INSOLE COURT) V DYFFRYN 0-5
SUN 8 JUNE WORCESTER NORTON V BEAR OF RODBOROUGH  0-5
SAT 14 JUNE CHELTENHAM V BEAR OF RODBOROUGH 1-4
SUN 22 JUNE BEAR OF RODBOROUGH V BROADWAS   3-2
FRI 27 JUNE CHELTENHAM V WORCESTER NORTON 3-0 wo
SAT 28 JUNE KINGTON LANGLEY V LLANDAFF (INSOLE COURT) 3-0 wo 
SAT 5 JULY KINGTON LANGLEY V BEAR OF RODBOROUGH  3-2
SAT 5 JULY WORCESTER NORTON V LLANDAFF (INSOLE COURT)  3-0 wo
WED 9 JULY LLANDAFF (INSOLE COURT) V CHELTENHAM   0-7
SUN 13 JULY BEAR OF RODBOROUGH V DYFFRYN 3-2
SAT 19 JULY BEAR OF RODBOROUGH V LLANDAFF (INSOLE COURT) 4-1
SUN 20 JULY BROADWAS V DYFFRYN 4-1 
SAT 26 JULY WORCESTER NORTON  V KINGTON LANGLEY   3-0 wo
FRI 1 AUG BROADWAS V WORCESTER NORTON 7-0

DATE

B LEAGUE

 

CENTRAL

RESULT

SUN 27 APR

BATH

V

BRISTOL

4-3

SUN 11 MAY

BATH

V

ABBEY@GLASTONBURY

4-1

TUE 13 MAY

WESTON SUPER MARE

V

PALACE (WELLS)

3-4

MON 26 MAY

PALACE (WELLS)

V

ABBEY@GLASTONBURY

2-3

THU 29 MAY

WESTON SUPER MARE

V

BRISTOL

5-2

SUN 1 JUNE

BRISTOL

V

ABBEY@GLASTONBURY

3-2

SAT 14 JUNE

NAILSEA (CENTRAL)

V

WESTON SUPER MARE

4-3

SUN 15 JUNE

BRISTOL

V

PALACE (WELLS)

5-2

MON 23 JUNE

PALACE (WELLS)

V

BATH

3-0 wo

SAT 5 JULY

BRISTOL

V

NAILSEA (CENTRAL)

3-4

SAT 12 JULY

WESTON SUPER MARE

V

BATH

1-6

SUN 20 JULY

NAILSEA (CENTRAL)

V

PALACE (WELLS)

5-0

SAT 26 JULY

BATH

V

NAILSEA (CENTRAL)

3-4

SUN 27 JULY

ABBEY@GLASTONBURY

V

WESTON SUPER MARE

4-3

SUN 10 AUG ABBEY@GLASTONBURY

V

NAILSEA (CENTRAL)  

DATE

B LEAGUE

 

SOUTH EAST

RESULT

SUN 20 APR

NAILSEA (SOUTH EAST)

V

EAST DORSET

6-1

SUN 4 MAY

SIDMOUTH

V

EAST DORSET

7-0

THU 22 MAY

TAUNTON DEANE

V

SIDMOUTH

0-3 wo

THU 5 JUNE

WELLINGTON

V

EAST DORSET

3-2

SAT 7 JUNE

NAILSEA (SOUTH EAST)

V

TAUNTON DEANE

3-2

TUE 17 JUNE

WELLINGTON

V

KINGSTON MAURWARD

5-0

SUN 22 JUNE

KINGSTON MAURWARD

V

NAILSEA (SOUTH EAST)

0-7

TUE 24 JUNE

WELLINGTON

V

TAUNTON DEANE

2-3

SUN 29 JUNE

EAST DORSET

V

TAUNTON DEANE

3-4

THU 3 JULY

SIDMOUTH

V

WELLINGTON

4-1

SUN 13 JULY

TAUNTON DEANE

V

KINGSTON MAURWARD

3-0 wo

SUN 20 JULY SIDMOUTH

V

NAILSEA (CENTRAL) 1-6
SUN 3 AUG KINGSTON MAURWARD

V

SIDMOUTH 2-3

SUN 10 AUG

EAST DORSET

V

KINGSTON MAURWARD

3-0 wo

SUN 17 AUG

NAILSEA (SOUTH EAST)

V

WELLINGTON

3-4

DATE

B LEAGUE

 

SOUTH WEST

RESULT

MON 28 APR

FOWEY

V

CORNWALL

3-4

FRI 16 MAY

PLYMOUTH

V

EXETER

0-3 wo

MON 19 MAY

FOWEY

V

BUDLEIGH SALTERTON

3-4

FRI 30 MAY

CORNWALL

V

EXETER

5-2

MON 9 JUNE

EXETER

V

BUDLEIGH SALTERTON

1-6

TUE 10 JUNE

CORNWALL

V

PLYMOUTH

3-2

WED 25 JUNE

PLYMOUTH

V

FOWEY

4-1

SUN 6 JULY

BUDLEIGH SALTERTON

V

PLYMOUTH

6-1

MON 7 JULY

EXETER

V

FOWEY

3-2

TUE 22 JULY

BUDLEIGH SALTERTON

 V

CORNWALL

5-2

 

 

League for Advanced Play

 

DATE

PARKSTONE TROPHY

 

 

RESULT

SUN 11 MAY

DYFFRYN

 V

NAILSEA

3-6

SAT 7 JUNE

NAILSEA

 V

CHELTENHAM

3-2

SUN 15 JUNE

CHELTENHAM

 V

BRISTOL

1-7

SUN 22 JUNE

EAST DORSET

 V

NAILSEA

1-3

SUN 20 JULY

BRISTOL

 V

DYFFRYN

5-2

SUN 17 AUG

EAST DORSET

 V

DYFFRYN

4-1

SAT 30 AUG BRISTOL

V

EAST DORSET 3-0 wo
SAT 27 SEP NAILSEA

V

BRISTOL   1-5
SAT 27 SEP CHELTENHAM

 V

EAST DORSET 5-4
SUN 12 OCT CHELTENHAM

V

DYFFRYN 3-6

DATE

PARKSTONE QUALIFIER

 

 

RESULT

TUE 22 APR

NAILSEA 2ND

 V

CHELTENHAM 2ND

3-4

SAT 26 APR

CEDAR PARK

 V

BATH

3-2

TUE 13 MAY

NAILSEA 2ND

 V

CEDAR PARK

3-1

THU 15 MAY

BUDLEIGH SALTERTON

 V

SIDMOUTH

2-3

TUE 27 MAY

NAILSEA 2ND

 V

BUDLEIGH SALTERTON

3-0 wo

SAT 31 MAY

BATH

 V

SIDMOUTH

3-2

SAT 31 MAY

CHELTENHAM 2ND

 V

BEAR OF RODBOROUGH

4-1

SAT 14 JUNE

SIDMOUTH

 V

NAILSEA 2ND

4-3

SAT 14 JUNE

BATH

 V

BEAR OF RODBOROUGH

2-3

TUE 24 JUNE

BUDLEIGH SALTERTON

 V

CHELTENHAM 2ND

3-4

SUN 29 JUNE

BEAR OF RODBOROUGH

 V

CEDAR PARK

4-1

TUE 1 JULY

CHELTENHAM 2ND

 V

SIDMOUTH

1-4

SUN 6 JULY

BUDLEIGH SALTERTON

 V

BATH

1-4

SAT 12 JULY CEDAR PARK

 V

CHELTENHAM 2ND 6-1

SUN 20 JULY

BEAR OF RODBOROUGH

 V

BUDLEIGH SALTERTON

3-0 wo

THU 24 JULY SIDMOUTH V CEDAR PARK 5-0
SUN 3 AUG BEAR OF RODBOROUGH V NAILSEA 2ND 2-3
SUN 17 AUG CEDAR PARK V BUDLEIGH SALTERTON 3-2
SAT 23 AUG BATH V NAILSEA 2ND 3-2
SAT 30 AUG SIDMOUTH V BEAR OF RODBOROUGH 3-0 wo
SAT 30 AUG CHELTENHAM 2ND V BATH 4-1

Semi Finals and Finals 2008

 

DATE
VENUE
COMPETITION
MATCH
HOME 
AWAY 
SUN 7 SEP TAUNTON DEANE
FEDERATION
SEMI-FINAL 

 SWINDON 1

TAUNTON DEANE 6

SUN 28 SEP

NAILSEA

FEDERATION
FINAL

KINGTON LANGLEY 4

TAUNTON DEANE 3

SUN 31 AUG

CHELTENHAM
INTERMEDIATE
SEMI-FINAL A

 BEAR OF RODBOROUGH 5

BRISTOL 2

SUN 31 AUG

PLYMOUTH
INTERMEDIATE
SEMI-FINAL B

PLYMOUTH 4

EAST DORSET 1

SUN 21 SEP

SIDMOUTH
INTERMEDIATE 
FINAL
PLYMOUTH 2

BEAR OF RODBOROUGH 3

SUN 7 SEP

KINGTON LANGLEY
B LEAGUE
SEMI-FINAL A

BROADWAS 3

NAILSEA CENTRAL 4

SUN 7 SEP

EXETER
B LEAGUE 
SEMI-FINAL B

BUDLEIGH SALTERTON 2

NAILSEA SOUTH EAST 5

SUN 28 SEP

BRISTOL
B LEAGUE
FINAL

NAILSEA CENTRAL 2

NAILSEA SOUTH EAST 5

Back to Top

HOME